Kristi Malmberg • 28. oktoober 1999 kell 22:00

Investeerimisteenus Preatonilt

Kui Eesti ettevõtjal peaks mingit investorit vaja minema, on ta oodatud meie juurde, ütles Tallinnas endanimelise panga avanud Itaalia ärimees Ernesto Preatoni.

Preatoni Panga tegevjuhi Ott Karolini sõnul pole tegemist siiski klassikalise investeerimispangaga. «Me ei püri suurte ettevõtete erastamise nõustajaks, kuid tahame kasutada Preatoni nime kaubamärgina teatud investoritele ja leida oma klientidele partnereid,» selgitas Karolin.

Esmaspäevast ametlikult tööd alustav pank tegeleb aktiivselt klientide leidmisega, keda praeguseks on kümmekond. Karolini sõnul on kõige lihtsam alustada isiklikest sõpradest ja tuttavatest. «Praegu on panga käimalükkamise aeg ja ma us©un, et kui samal teemal rääkida 2--3 kuu pärast, tunnen ma end palju mugavamalt,» märkis ta.

Personaalpangandust pakkuda tahtva panga juhtide hinnangul on selle teenuse jaoks piisavalt maksujõuline klientuur Eestis täiesti olemas. Preatoni Panga klient peab olema üle keskmise sissetulekuga või siis äärmiselt hea potentsiaaliga selle saavutamiseks.

Preatoni märkis, et kuigi ta on lugenud ajakirjandusest, et ni?ipankadel pole Eestis kohta, on tema veendunud vastupidises. «Tõestame seda teile koos Karoliniga,» lisas ta.

Peale personaal- ja investeerimispanganduse pakub uus pank ka 9--11protsendilise intressiga eluasemelaene.

Karolini sõnul peaks pank jooksvasse kasumisse jõudma järgmise aasta lõpuks. Panga asutamiskulud olid üle 6 mln krooni ja aktsiakapital 150 mln krooni. 51% aktsiatest kuulub Preatonile ja ülejäänud Itaalia investoritele.

Preatoni pangal on endises Tallinna Panga peahoones Roosikrantsi tänaval kasutada ca 350 m² ja esialgu on pangas paarkümmend töötajat.

Preatoni Pank on kuues Eestis tegevusluba omav iseseisev krediidiasutus.

Hetkel kuum