Silva Männik • 17. november 1999 kell 22:00

Ühispank loobub Leks Kindlustusest

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan lausus eile, et õhtu jooksul lepivad Ühispanga, Swiss Re ja Alte Leipzigeri esindajad kokku eellepingu tingimustes.

Täna peaksid Alte Leipzigeri esindajad täpsustama Leks kindlustuses due diligence'i (ettevõtte seisu hindamise) ajakava ning reedel arutavad Bico Kindlustuse ja Leks Kindlustuse juhatused ühinemisprotsessi arengukava.

Alte Leipziger Europa juhatuse liige Michael Theilmeier kinnitas eile õhtul Tallinna lennujaamas, et nad on Leks Kindlustusest huvitatud, kuid lõplikku otsust ei ole veel langetatud. «Praegu on kõik veel läbirääkimiste ja otsustamise faasis,» märkis ta.

Bico Kindlustuse juhatuse liige, finantsdirektor Olga Reznik ütles, et juhul kui Alte Leipziger Leksi aktsiad ostab, ei hakata Bico Kindlustust ja Leksi koheselt ühendama. Edasine kava sõltub väljatöötatavast kindlustusseltside ühisest strateegiast, lisas ta.

Äripäevale teadaolevalt on Alte Leipziger huvitatud Leksist 70% aktsiate omandamisest. Ühispangale kuulub 47,7% varakindlustusseltsi aktsiatest. Teine Leksi suuromanik on edasikindlustusfirma Swiss Re, kellele kuulub 20,7% seltsi aktsiatest.

Swiss Re kommentaari võimalikule aktsiamüügile ei õnnestunud Äripäeval eile saada.

Aasta tagasi tunnistas Swiss Re esindaja Baltimaades Mati Klaar, et on väga raske edasist seisukohta kujundada. Sest Ühispank ei ole partnerina headest tavadest lähtuvalt korrektselt käitunud. «Oleme Ühispangas pettunud, kuna nad on meid pidevalt pimeduses hoidnud,» lausus Klaar toona.

Kastan lisas, et initsiatiiv Leksi aktsiate omandamiseks tuli 100protsendiliselt Alte Leipzigeri poolt. «Meil on hea meel, et oleme suutnud firma väärtust nii palju tõsta, et välisfirmad meie vastu huvi tunnevad,» lausus Kastan.

Kastani arvamusel teeb Alte Leipziger kõigi eelduste kohaselt aktsiate ostupakkumuse ka väikeakstionäridele. «Kui tegemist on nii maineka firmaga, ei kujuta ma väikeaktsionäride suhtes teistsugust käitumisstsenaariumi ette,» lausus Kastan, »aga loomulikult jääb lõplik otsus nende langetada».

Sampo Kindlustuse juhataja Olavi Laido lausus, et Alte Leipzigeri investeeringuga Leks Kindlustusse suureneb turul konkurents, aga see on tervitatav, sest turu turvalisus suureneb. Laido märkis, et on hea, kui kindlustusselts suudab kaasata suuromaniku hetkel, kui seltsil ei ole probleeme ning investeeringuid ei tule kaasata iga hinna eest.

Hetkel kuum