29. november 1999 kell 22:00

Helinurm soovib politseist lahkuda

Marek Helinurm kinnitas, et on lahkumisavalduse esitanud, kuid ei soovinud selle põhjustest lähemalt rääkida. «Avalduse politseist lahkumiseks esitasin eelmisel teisipäeval. Põhjusi selleks on väga palju,» ütles Helinurm eile.

Endise tippsportlase, Eesti rekordiomaniku 400 meetri tõkkejooksus Helinurme juhitav Tallinna majanduspolitsei on viimasel ajal tähelepanu pälvinud muu hulgas läbiotsimisega konsultatsioonifirmas Divec ning kriminaalasja algatamisega ASi Tallinna Soojus juhtide vastu.

Helinurm lükkas samas ümber teate, nagu oleks ASi Tallinna Soojus juhtide vastu algatatud kriminaalasja uurimine lõpusirgel. «Revideerimine jätkub täie hooga. See on väga mahukas juhtum ning nõuab terve grupi spetsialistide tööd. Kahekuulisest eeluurimise tähtajast on veel mitu nädalat järel ning siis ilmselt taotleme selle pikendamist,» lausus komissar.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakond töötab ilma juhita juba 1. oktoobrist, mil selle ülemkomissar Veljo Aleksandrov lahkus politseitöölt. Üleriiklik majanduspolitsei kavatsetakse lähiajal eraldiseisva üksusena likvideerida ning selle töötajad viia organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise osakonna juurde.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum