Toomas Truuverk • 7. detsember 1999 kell 22:00

Telekom ja Hansa 100 krooni lävel

Kauplemine Tallinna börsil algas eile liideraktsiate osas taas tõusvas joones. Elavas kauplemises püsis turg tugev õhtuni -- ÄP indeks lõpetas päeva 3,17% esmaspäevasest sulgemistasemest kõrgemal, 333,9 punktil.

Saades innustust suhteliselt rahulikest ja isegi positiivsetest kommentaaridest majanduskasvu teemal ja Telekomi aktsia esmaspäevasest sulgemistasemest Londonis, näitasid investorid Tallinna börsil esimesel kauplemistunnil viimaste päevade kohta haruldast otsustavust. Kui seni oodati Londoni börsi avanemiseni, siis eile juleti juba enne kella 11 kauplema asuda.

Kõige suuremat kauplemishuvi leidis turuliidri Hansapanga aktsia, mille käive küündis registreeritud 78 tehingus 17,7 miljoni kroonini.

Nii Hansapanga kui Telekomi aktsia jõudsid eile päris lähedale 100 krooni tasemele, vastavalt 95 kroonile ja 98,5 kroonile. Kas ja kui kiiresti 100 krooni tase läbitakse, oli eile analüütikute üks meelisteemasid.

Üldjuhul aravati, et paaril viimasel nädalal muljetavaldava tõusu teinud aktsiate jaoks on 100 krooni päris tugev vastupanutase. Kui üldse, siis suuremaid võimalusi nähakse 100 kroonist ülespoole tõusmiseks just Telekomi aktsial. Eile õhtul võttis viimane aga Londonis pöördeid maha, rahunedes õhtul napilt allpool 98 krooni taset.

Lühikeses perspektiivis räägib Telekomi ja Hansapanga aktsia kahjuks asjaolu, et eile võis juba märgata investorite veidi teravamat huvi ka Norma ja Ühispanga aktsia vastu. Võimalik on investorite liikumine suure tõusu juba läbinud aktsiatest mõnda teise aktsiasse (Ühispank?).

Ühispanga aktsia käekäiku mõjutavad kindlasti ka nädala pärast selguvad pankade novembrikuu majandustulemused. Ühispanga kitsaskoht on sel aastal olnud probleemsed laenukliendid. Eile tuli ses osas rõõmustav teade -- lõpuks ometi suutis pank maha müüa telekanali TV1 aktsiad.

Hetkel kuum