Silva Männik • 16. detsember 1999 kell 22:00

Seesam saab alustada Polarise ülevõtmisega

Polaris Elu pankrotihaldur Maire Arm ütles eile, et leping kindlustuslepingute ülevõtmiseks Seesam Elu poolt on praeguseks suures osas ette valmistatud ning pärast selle allkirjastamist teavitatakse selle tingimustest ka kliente.

Seesam Elu juhatuse esimees Taivo Saar märkis, et lepingute ülevõtmise täpsetest tingimustest teavitatakse avalikkust järgmise nädala jooksul nii neile saadetavate kirjade kui ka pressi kaudu. Saar ei soovinud neid eile veel avalikustada, kuid tunnistas, et võrreldes esialgu välja kuulutatuga on seal mõningaid muudatusi. Saar ütles, et võidakse üle võtta ka juba katkenud Polaris Elu lepinguid. «See aga sõltub lepingu katkemise põhjusest,» lausus ta. «Püüame läheneda kõigile lepingutele siiski individuaalselt.»

Oktoobris antud info kohaselt alandab Seesam lepingute ülevõtmise ühe tingimusena Polarise klientide 7protsendilist garanteeritud intressi tagasiulatuvalt 3,5 protsendile. Samuti ei kohustu Seesam ümber vormistatud lepingute lõppemisel või katkestamisel reserve viie aasta jooksul välja maksma. Väljamaksmise piirang ei kehti Seesam-Elule alates ülevõtmisest tasutud maksete suhtes. Hüvitatakse ka kõik õnnetusjuhtumi korral tekkivad kahjud.

Seesam Elu klient Lea Närska ütles, et kuna seni ei ole vaatamata lubadustele ei Polarise ega Seesami esindajad temaga ühendust võtnud, on teade lepingute ülevõtmisest hea jõuluüllatus. «Mul on 18. detsembril järjekordne kindlustusmakse tähtaeg ja ma ei olnud kindel, kas seda ikkagi teha, sest olen tüdinud pankrotipesa sponsoreerimisest ilma mingi kindluseta,» lausus ta. «Seni hakkas tunduma, et vargus kindlustuspoliiside müümise näol on Eesti Vabariigis täiesti legaalne tegevus.» Närska ütles, et eile Polaris Elust temale antud informatsiooni kohaselt võetakse üle ka katkenud kindlustuslepingud, mis oleks oodatust veelgi positiivsem uudis.

Hetkel kuum