Ülo Toomsalu • 21. jaanuar 2000 kell 6:01

Pärnu võimuliit opositsiooni väitel tülis

Pärnu volikogu opositsiooni hinnangul viitab eile ära jäänud korraline linnavolikogu istung Isamaaliidu ja Reformierakonna erimeelsustele ning sellega ka võimukriisile Pärnus, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Isamaaliidu ja Reformierakonna erimeelsused on nii suured, et nad on kaotanud kontrolli võimu üle Pärnu linnas,' ütles volikogu liige Mark Soosaar.

Tema sõnul ei suutnud linnavalitsuse moodustavad Isamaaliit ja Reformierakond kokku leppida, kuidas volikogu istungil hääletada, ja seepärast otsustati istung hoopis ära jätta.

'Peamine põhjus on, et Port Arturi huvigrupp, mida juhib Isamaaliidu liige Viljo Vetik, on nii jultunuks muutunud, et tahab linna rahaga ehitada kanalisatsiooni, asfalteerida parkimisplatse, ehitada parkimismaju oma kaubamaja ja äritegevuse toetamiseks, aga Reformierakond ei ole sellega nõus,' ütles Soosaar.

Isamaaliidu ja Reformierakonna erimeelsusi on Soosaare väitel tekkinud teisteski eile lahendamist oodanud küsimustes, näiteks kas eraldada miljon krooni Pärnu Uue Kunsti Muuseumi ehituseks.

Keskerakonna liikme Toivo Kuldsepa hinnangul on Pärnu võimuliidus tekkinud otsene huvide konflikt.

'Sellises situatsioonis ei ole enam võimalik mõlemaid erakondi rahuldavaid otsuseid teha,' kinnitas Kuldsepp, kes võrdles eilset segadust volikogu istungi ärajäämise ümber Teele ja Tootsi pulmaga.

Pärnu koalitsioon eitab võimukriisi, kuigi viimasel nädalal on Isamaaliit ja Reformierakond kohalikus lehes vastamisi väidelnud.

'Me vaidleme ja jäämegi vaidlema, aga selleks, et milleski kokku leppida. Oleks üllatav arvata, et me nagu lambakari kõik ühtemoodi arvaks,' ütles isamaaliitlane Ain Pajo. Tema kinnitusel ei anna erimeelsused võimukriisi ega tüli mõõtu välja.

Pajo sõnul jäi eilne istung ära hoopis sellepärast, et kokkukutsumise kellaaeg oli vastuolus volikogu kehtiva töökorraldusega ja vastuvõetud otsuseid oleks saanud tõlgendada seadusevastasena.

Hetkel kuum