Ülo Toomsalu • 24. aprill 2000 kell 6:07

Reisifirma tüssas Harju koolijuhte 150 000 krooniga

Kuu aega tagasi muutus 34 Harjumaa koolijuhi nädalane koolitusreis Ungarisse üleöö õudusunenäoks, kui nad taipasid, et sõidu korraldanud firma Eastgate kontole üle kantud ligi 150 000 kroonist pole reisikulude katmiseks läinud sentigi, kirjutab Postimees.

Budapesti hotelli juhtkonna teade, et Eesti koolijuhid ei saa oma asju enne kätte, kui nad kolmest ööbimisest kas või viimase eest sularahas kohe tasuvad, tabas Harju koolijuhtide ühenduse esimeest Jaan Palumetsa täiesti ootamatult. 'Meil oli Eastgate"iga leping, et nad tasuvad kõikide ööbimiste, söögikordade, bussiteenuse jne eest ning raha oli neile üle kantud,' meenutas Saue gümnaasiumi direktorina töötav Palumets 17.-24. märtsini toimunud õppereisi.

Pärast läbirääkimisi hotelli juhtkonnaga, Eesti asjuri kohalekutsumist ning hotelliarve osalist tasumist koolijuhtide sularahavarudest õnnestus neil grupi asjad küll tagasi saada, kuid lisaks Budapesti-lähedase sõpruskooliga tutvumisele algselt plaanis olnud Viini külastamisest tuli loobuda.

Palumetsa kinnitusel ei ole Eesti Turismifirmade Liitu mittekuuluv, kuid 2001. aastani kehtivat tegutsemislitsentsi omav Eastgate siiamaani tasunud ei bussi kasutamise eest (ligi 40 000 krooni) ega maksnud kaasas olnud giidile.

'5. aprillil saime kirja, et nad tasuvad kõik arved järgmiseks päevaks, kuid rahast pole seni kippu ega kõppu,' nentis Palumets. Tema sõnul ei vastanud pärast seda enam keegi Tallinnas Lennuki 5 asuva Eastgate"i kontoritelefonile ning välja oli lülitatud ka reisibüroo juhataja Mari-Ann Tampuu mobiiltelefon.

Postimehel õnnestus eile õhtul ühendust saada Tampuuga, kes ütles, et Eastgate tõepoolest korraldas Harju koolijuhtide Ungari-reisi. 'Osa arveid on makstud, osa ei ole,' vastas ta pärast pikka vaikust telefonis küsimusele, kas Eastgate on vajalikud summad üle kandnud.

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala kinnitusel algatas Tallinna majanduspolitsei 7. aprillil Harjumaa koolijuhtide avalduse põhjal Eastgate"i vastu kriminaalasja, mis võib Eastgate"i juhtidele karistusena kaasa tuua kas rahatrahvi, aresti või vabadusekaotuse kuni kolme aastani.

Hetkel kuum