Ülo Toomsalu • 14. juuni 2000 kell 6:51

Jaanipäev toob sadamatesse hiidjärjekorrad

Eelolevad pühad ähvardavad pikkade järjekordadega eriti Hiiumaale sõitjaid, sest seni pole teada, kas madala veetaseme tõttu kai ääres seisvad suured parvlaevad Ofelia ja Scania selleks ajaks liikuma pääsevad, kirjutab Postimees.

Kuigi ligi neljameetrise süvisega Scania tegi möödunud nädala lõpus Rohuküla-Heltermaa liinil kaks reisi, seisab see praegu kõrvuti veelgi suurema parvlaevaga Ofelia taas sadamas, sest veetase on jätkuvalt madal ning lisaks avastati laevateel tundmatuid takistusi.

Veeteede ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Vaido Kraavi ütles, et nad pole veel suutnud kindlaks teha, kas niigi madala veetasemega laevatee põhjas on suured kivid või midagi muud.

Saaremaa laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk ütles, et loodab siiski, et jaanipäevaks pääsevad mõlemad suured praamid liinile, vastasel juhul peavad pühadeaegse reisijatetulva ära vedama väiksemad praamid.

Viimastel aastatel isegi kuni seitsme kilomeetri pikkuseks veninud autojärjekordi on karta ka tuleval nädalal, kui inimesed ei planeeri oma aega ning kogunevad enne jaanipäeva kõik ühel ajal sadamasse.

Pika ooteajaga peavad arvestama ka pärast jaanipäeva Saaremaalt mandrile tulijad, sest näiteks 25. juunil kella 13-18 sõitvate praamide broneeringukohad olid esmaspäevaks täis.

Hetkel kuum