5. juuli 2000 kell 7:26

Laar tunnistas Venemaal suhete emotsionaalsust

Peaminister Mart Laar ja Venemaa asepeaminister Valentina Matvijenko tõdesid eile Peterburis kohtudes, et mõlemad riigid on Eestis elava vene vähemuse küsimusele lähenenud sageli liialt emotsionaalselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laari sõnul tunnistas Matvijenko kohtumise käigus, et Eesti Vene kogukonnas on ebaadekvaatselt käituvaid inimesi. 'Matvijenko rõhutas ka, et keeleoskuse nõue on loomulik, igati arusaadav ja ainuvõimalik. Praktiline integratsiooniprogramm ja astutud sammud on olnud õiges suunas,' ütles Laar pärast kohtumist Eesti Päevalehele.

Laari sõnutsi tundus talle, et suur hulk Matvijenko käsutuses olevat informatsiooni oli natukene vananenud, ebatäpne ja tendentslik.

Matvijenko ütles kohtumise järel Vene uudisteagentuurile Interfax, et üheks Eesti-Vene suhete teravamaks probleemiks on Eestis elavate muulaste olukord, sealhulgas ka neile pensionide maksmine.

Eile kirjutasid Laar ja Matvijenko alla Eesti ja Venemaa lennunduslepingule ja autovedude lepingule, kuid topelttollide kaotamiseni ei jõutud.

Hetkel kuum