Ülo Toomsalu • 11. august 2000 kell 8:07

Adavere lihatööstuse tulevik selgub täna

Kolmandat nädalat seisva Adavere lihatööstuse juhid ja ajutine pankrotihaldur otsustavad täna, kas seni rohkem kui sajale inimesele tööd andnud kombinaadil leidub raha tootmise uuesti käivitamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pankrotiohus ettevõtet jalule aitama kutsutud Robert Jaani sõnul on ainus võimalus taaskäivitamiseks vajalikku 2-3 miljoni krooni leidmiseks lihatööstuse varade müümine, sest laenu ligi 30 miljoni kroonise võlakoormaga firma võtta ei kavatse. Näiteks võiks tööstus Jaani hinnangul müüa oma autopargi ja hakata edaspidi transporditeenust ostma.

'Põhimõtteliselt ei ole seis lootusetu, kuid see on ainus, mida oskan praegu öelda,' sõnas Jaani. 'See ei tähenda, et olukord ei võiks õige pea lootusetuks muutuda.'

Kui tootmist uuesti alustatakse, jääb kombinaati tööle umbes 60 inimest senise saja asemel, ütles Jaani. Samuti piiratakse toodangu sortimenti, mis seni oli tema sõnul üle mõistuse lai.

Ehkki aastaid edukuse ja uuendusmeelsuse eest auhindu saanud kombinaadi lõi uppi sealiha kokkuostuhinna tõus peaaegu kahekordseks tänavu kevadel, on tänaste raskuste põhjuseks kombinaadi aastaid kestnud üle võimete elamine.

Hetkel kuum