Kadi Heinsalu • 30. august 2000 kell 9:31

Elektriraudtee kehtestab koolisõbralikuma sõiduplaani

1. septembrist hakkab kehtima Elektriraudtee uus sõiduplaan, mille koostamisel on varasemast rohkem arvestatud reisijate, sealhulgas kooliskäijate ? nii õpilaste kui õpetajate ? arvamusega.

Elektriraudtee arendusdirektor Reedik Võrno sõnul püüdis ettevõte panna uue sõiduplaani koostamisel rongid käima nii, et koolilapsed ja õpetajad jõuaksid kooli õigeaegselt. Sõiduplaani optimeerimiseks vajalikku teavet koguti uuringutest, mida Elektriraudtee AS on viimasel ajal korraldanud reisijate parema teenindamise eesmärgil.

Uuringu tulemustest selgus, et varasema sõiduplaani järgi pidid näiteks Nissi Põhikoolis ootama enam kui tund aega õppetöö algust need õpilased ja õpetajad, kes hommikul Jaanikalt või Keilast rongiga kooli sõitsid. Uue sõiduplaani kehtestamine nõudis Nissi Põhikoolis küll õppetöö alguse nihutamist veerand tunni võrra, kuid nüüd toob elektrirong kooliskäijad kohale vahetult enne tundide algust.

1. septembril kehtima hakkava sõiduplaaniga võib tutvuda elektriraudtee peatuskohtades, uus sõiduplaan on pandud ka rongides olevatele infostendidele ning AS Elektriraudtee koduleheküljele.

Hetkel kuum