Ülo Toomsalu • 11. september 2000 kell 6:08

Mõõdukad ründavad partnerite maksupoliitikat

Mõõdukad asusid eile kritiseerima võimuliidu partnerite maksupoliitikat, mis ähvardab maksukoormuse alandamise läbi vähendada sotsiaalkulutusteks makstavaid summasid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eilsel Mõõdukate volikogu istungil Reformierakonnale ja Isamaaliidule esitatud pöördumises märgitakse, et koalitsioonileppes väljendatud soovist makse mitte tõsta on saanud soov neid iga hinna eest vähendada, mis pidurdab ühiskonna arengut.

Kui sotsiaalkulutuste tõstmiseks tuleva aasta eelarves võimalusi ei leita, tuleks Mõõdukate hinnangul ümber vaadata koalitsioonilepe ja avalikult kuulutada osast eesmärkidest loobumist.

'Et liberaalsem pool koalitsioonist on saanud juba küllalt palju ja majandus on tõusuteel, tuleb mõelda ka sellele, et majanduskasvust jaguks kõigile,' ütles volikogu esimees Garri Raagmaa. 'Ka koalitsioonipartnerid peaksid aduma, et ei saa mängida vaid ühele kaardile.'

Eelarve tulude tõstmise võimalustena näevad Mõõdukad maksude senisest paremat kogumist, mille tarvis soovitakse kehtestada üksikisiku tulumaksu, riigi antavate laenude ja toetuste ning ettevõtete tulude avalikustamise nõue. Samuti arutati volikogus võimalusi tõsta käibemaksu.

Hetkel kuum