Ülo Toomsalu • 25. september 2000 kell 6:15

Sünnitaja üritas välja petta tuhandeid kroone

Noor naine üritas riiulifirma abil haigekassalt välja petta kümnete tuhandete kroonide suurust sünnitushüvitust, mille tõttu keskhaigekassa asub tähelepanelikumalt kontrollima sünnitamispuhkusele minevate naiste dokumente, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskhaigekassa andis politseile uurida juhtumi, kus Raplamaal Juurus elav 28aastane Erika tahtis sel suvel koos abilisega haigekassalt välja petta üle 70 000 krooni. Sünnitushüvituse saamiseks esitas Erika võltsitud andmetega dokumente.

Raplamaa haigekassa ametnikes äratasid Erika sünnituslehel kahtlust suured palganumbrid, mis torkasid kohaliku madala palgaskaala taustal kohe silma. Paberite järgi töötas naine Tallinnas äriregistrisse kantud firmas OÜ Serv Team ning tema kuu töötasud ulatusid 15 200 kroonist 21 800 kroonini.

Kontrollimisel selgus, et Erika eest pole tasutud sentigi sotsiaalmaksu. Tallinna maksuamet teatas vastuseks haigekassa järelepärimisele, et OÜ Serv Team ei ole kunagi esitanud ühtegi sotsiaalmaksu deklaratsiooni. Et tegu on riiulifirmaga, näitas ka see, et paberites toodud aadressil Punane 18 ei asu samanimelist firmat.

'Meie silmis on ta kindlustamata isik ja me seda summat talle ei maksnud,' ütles Raplamaa haigekassa direktor Õie Moor. Tema sõnul soovitas keskhaigekassa teha pettuse kohta avaldus politseile.

Keskhaigekassa avalike suhete nõuniku Kaja Tampere sõnul on riiulifirmadega seotud pettuseskeeme ilmselt ennegi kasutatud. 'Hakkame väga karmilt kontrollima sünnituslehti ja ka muid hüvituste makseid,' lubas Tampere.

Hetkel kuum