Indrek Kald • 11. oktoober 2000 kell 22:00

Alcatelilt uus ja odav WAP-telefon

Oktoobri lõpus müüki jõudev Alcatel One Touch 301 on prantslaste esimene WAP-telefon. Kuigi aparaadi ekraan on mõõtmetelt väike, ei häiri see WAPi kasutamist. Viis rida teksti mahub vabalt ekraanile. Mobiili ekraanigraafika on piisav WAPi logode ja piltide vaatamiseks.

Miinuseks tuleb lugeda, et Alcateli eestikeelse menüüga telefonis WAPi ei ole. Seega peab telefoni ostja tegema valiku eesti keele ja WAP-funktsiooni vahel. Telefonide hind on sama.

Uue Alcateli ekraanil püüab pilku kell, mis ei ole traditsiooniliselt araabia numbrites, vaid hoopis n-ö elektrooniliste seieritega. Minu jaoks ülimalt sümpaatne lähenemine. Kuigi esialgu nõuab veidi harjumist, et kiire pilguga telefonile täpne kellaaeg fikseerida. Meeldiv on ka Nokia telefonidelt tuntud nn naviklahv ekraani allosas, mis lihtsustab ja kiirendab menüüs liikumist ja valikute tegemist.

Üllatav on kahesagedusliku telefoni aku vastupidavus. Pärast mõnetunnist laadimist pidas telefon vastu viis päeva (ööd vahele jättes) ? väikese ja odava hinnaklassi telefoni kohta igati hea tulemus.

Erinevalt mitmest kallimast mobiilist säilitab Alcatel OT 301 vastatud ja valitud kõnede mälus lisaks kõne kuupäevale ka kellaaja. Nokia ja Ericssoni praegused menumudelid näitavad kellaaega ainult jooksva päeva kõnedel.

Positiivsest küljest tuleks veel mainida värinalarmi, kalendrisse meeldetuletuse seadmise võimalust, kalkulaatorit ja valuutakursside arvutajat, kolme mängu ja helina komponeerimist ja maailma riikide kaugvalimiskoodide registrit. Nagu varasematel Alcatelidel, on ka sellel sisseehitatud käed-vabadfunktsioon.

Telefoni toodetakse viies erinevas värvitoonis ? nii tagasihoidlik kuid prognoositavalt suurima müügieduga must kui ka silmatorkav kollane. Lisavarustusse kuulub ka kergesti autosse paigaldatav hoidik.

Esimese WAP-telefonina Eesti turule jõudnud Nokia 7110 maksis eelmise aasta oktoobris 7000 krooni. Selle mudeli WAP-funktsioone ei saanud Eestis siis veel kasutada, sest esimesed WAP-teenused tulid turule tänavu jaanuaris. Ka mais müüki jõudnud Ericssoni WAP-telefon R320s maksis Nokiaga ühepalju. Esimese odava hinnaklassi WAPi tõi suvel turule Siemens, nende c35 hind jäi alla 4000 krooni. Nüüdseks on Motorola selle piiri ületanud.

Hetkel kuum