Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2000 kell 6:14

Hansa Liising võttis suurvedajalt 26 veokit

Hansa Liising võttis eile Eesti ühelt suuremalt autotranspordiettevõttelt SwedTrade tagasi 26 veokit, sest firma ei suuda täita oma liisingukohustusi, kirjutab Postimees.

Kella üheksa - poole kümne paiku vuras 26 veokit Tartu Ringtee autobaasist Tallinna poole, tagasi Hansa Liisingule, kes on liisinud masinaid aastate jooksul kapitalirendiga Eesti suurimale vedajale. Roolis istusid SwedTrade juhid.

Hansa Liising Eesti juhataja Gerd Krieger väitis Postimehele, et tegemist oli tavapärase rutiinse järelevalveprotseduuriga. 'Kliendi rendil olev liisingvara kuulub liisingufirmale ajahetkeni, mil kõik liisingumaksed on tasutud. Juhul kui klient ei suuda jooksvaid makseid tasuda, siis võtame selle vara tagasi ning realiseerime või leiame mingid muud lahendused.'

Kriegerile teadaolevalt ei kaasnenud veokite tagasivõtmisega mingeid pahandusi.

'Klient oli makseraskustes ja teadis, mis on meie rutiinne protseduur.'

SwedTrade logistik Margus Sädemets ütles eile õhtul Postimehele, et ei soovi autode äraviimise põhjusi praegu kommenteerida. 'Sellest võiks rääkida mõne päeva pärast,' lausus ta.

Sädemetsa andmetel jätkavad SwedTrade masinad juba lähipäevil samades värvides ja sama ettevõtte kontrolli all ning ettevõte tasub liisinguvõlad ära.

Masinate äraviimine tuli SwedTradele üllatusena ja Sädemetsa hinnangul oli tegu suure Hansa Liisingu poolse veaga.

Hetkel kuum