Ülo Toomsalu • 20. oktoober 2000 kell 6:17

Savi valdade lemmikkandidaat

Poliitikud on veendunud, et tulevase presidendi valib riigikogu asemel valimiskogu. Ehkki valimiskogusse kuulub ka 101 riigikogu liiget, on jäme ots valdade ja linnade volikogude esindajate käes. Luubi värskest uuringust selgub, et omavalitsusjuhtide vaieldamatu lemmik on Toomas Savi, kirjutab Postimees.

Enamik erakondi on veendunud, et ka seekord läheb presidendi valimine riigikogu saalist välja. Põhjused on üsna proosalised. Presidendikandidaadi ülesseadmiseks on tarvis vähemasti viiendiku riigikogu liikmete hääli. Paraku pole parlamendis ühelgi parteil peale Keskerakonna hädavajalikku 21 häält.

Samal ajal ei nõustu ükski valitsusliidu 'kolmest suurest' - ei Toomas Savi, Tunne Kelam ega Andres Tarand - loobuma.

Savi ei saada edu mitte üksnes linnades, vaid ka maal. Vähemasti 21 linna ja 100 valla volikogu esimehed tahavad just teda presidendina näha.

Üllatuslikult on koalitsiooni 'kolmest suurest' Andres Tarand valdade ja linnade volikogude esimeeste seas vähepopulaarne. Üllatav on ka Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ülimadal populaarsus. Vaid 2,5% valdade ja linnade volikogude esimeestest soovivad Eesti üht populaarsemat poliitikut Kadrioru peremehena näha.

Hetkel kuum