31. oktoober 2000 kell 22:00

Eesti parim toiduaine on Weroli toiduõli

Toiduainetööstuste Liidu tegevjuhi Helve Remmeli sõnul on tegu täiesti uue tootmisega, mis täitis seni Eestis olnud tühiku, andes ühtlasi tööd kohalikele rapsikasvatajatele.

Teiseks jäid ASi Grüne Fee maitserohelised ja potisalatid, kolmandaks ASi Tallegg jahutatud pidupäevarullid küpsetuskarbis.

Valiti ka suurima ekspordipotentsiaaliga toode, milleks osutus ASi Liviko liköör Vana Tallinn. Parima joogi tiitliga pärjati sama ettevõtte viin Viru Valge Special Anniversary.

Painkülast tuleb iga päev 60 tonni toiduõli. AS Werol Tehased on Painkülas saavutanud aastaga poole arvestuslikust võimsusest, kirjutab maakonnaleht Vooremaa. ?Aasta jooksul on meil toimunud suured ümberkorraldused. Oleme tugevasti optimeerinud põhiprotsessi, tõstnud tootmise efektiivsust ja kvaliteedi kontrolli. Töötleme ööpäevas ligi 200 tonni rapsi ja rüpsi seemet ning anname kuni 60 tonni rafineeritud toiduõli ja 120?130 tonni õlikooki, mis on jõusöödalisand ja väärtuslik sööt piimakarjale,? ütles ettevõtte juht Raul Kastan.

Täisvõimsuseni peaks ettevõte jõudma aasta-pooleteise pärast. Tänavu ostis Painküla tehas 37 000 tonni eestimaist rüpsi ja rapsi, kaks kolmandikku vajaminevast tuuakse Balti riikidest juurde.

Vastavalt lepingutele vedasid sellel aastal paljud õlikultuuride kasvatajad oma toodangut veel Soome ja Taani.

Werol Tehased tahab innustada rapsi- ja rüpsikasvatajaid Eestis, et uuel sügisel kogu nende toodang ära osta.

Kuus toodetakse üle 1650 tonni toiduõli, millest umbes kolmandik müüakse Eestis, ülejäänud Lätis ja Leedus. Tehas annab tööd 60 inimesele. Kuuga tarbib tehas 5000 tonni toorainet, millest saab 1650 tonni rafineeritud õli ja 3100 tonni õlikooki. Ligemale pool sellest laaditakse laevale, mis viib väärtusliku loomasööda kaks korda kuus Taani.

Eesti perenaisteni jõuab tuntud kaubamärgi Olivia all umbes 150 000 liitrist pudelit kolesteroolivaba toiduõli. Suuremate kanistrite ja vaatidega läheb toiduõli väikeköökidele, mis tarbivadki enamiku toodangust.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum