Peeter Koppel • 5. november 2000 kell 22:00

USA turud uue presidendi ootel

Ühendriikide aktsiaturgudes tekitasid reedel vastakaid emotsioone ühest küljest eeldatust pingelisemad tööturunäitajad ja teisest küljest traadita kommunikatsioonitehnoloogia arendaja Qualcommi head kolmanda kvartali majandustulemused.

Jätkuvalt 30 aasta madalaimal tasemel püsiv tööpuudus ja oodatust kiiremini kasvanud tunnipalk vähendas intresside alandamise tõenäosust ja näitas ühtlasi ettevõtete tööjõule tehtavate kulutuste kasvu ning oli seega aktsiaturule negatiivseks signaaliks. Lisaks tööturu olukorrale mõjutasid New Yorgi börsi ka homsed presidendivalimised, kuna juhtiva kandidaadi edumaa vähenedes eelistati ka aktsiaturu suhtes jääda äraootavale seisukohale.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine kosus möödunud nädalaga 2,1, kuid reedese kauplemispäeva lõpetas siiski 0,54se langusega 10 817,95 punktil.

Tehnoloogiakesksel Nas-daqil varjutas valimiste teema Qualcomm, mille head kolmanda kvartali tulemused näitasid investoritele, et tehnoloogiasektoril on siiski veel kasvupotentsiaali. Nasdaqi üldindeks kerkis reedel 0,66 protsenti ja sulgus 3451,58 punktil.

Stockholmi börsi üldindeks tugevnes reedel 0,55 5300,18 punktile.

Tähelepanu oli suuremas osas suunatud kasvuaktsiatele eesotsas Electroluxiga.

Helsingi börsi üldindeks HEX lõpetas reedel kuuendat kauplemispäeva järjest kerkides 0,47 13 847,81 punktile. Nokia tõusis 0,79 oma kuue nädala kõrgeimale tasemele 50,79 eurole.

Toibumise märke näitasid ka neljapäeval kasumivõtmise ohvriks langenud metsandussektori aktsiad.

Hetkel kuum