Ülo Toomsalu • 7. november 2000 kell 6:11

Lätis ostetakse rohkem luksusautosid kui Eestis

Tänavu esimese kaheksa kuuga müüdi Lätis kolmandiku võrra vähem uusi autosid kui Eestis. Kuid kui Eestis müüdi tänavu esimese kaheksa kuuga 41 luksusklassi sõidukit, siis Lätis osteti neid koguni 105, kirjutab Postimees.

Suzukide ja Seatidega kaupleva Japauto müügidirektori Erkki Otsa sõnul ületavad lätlased eestlasi mitte ainult luksusautode, vaid ka üle poole miljoni krooni maksvate maasturite ja ka suurte keskklassi autode müügiarvu poolest.

Ainuüksi üle miljoni krooni maksvaid Mercedese G500-maastureid müüdi Lätis kaheksa kuuga 24.

Kõigis väiksemates autoklassides on lõunanaabrite mahajäämus aga mäekõrgune.

Japauto tegevjuht Felor Pärnpuu seletas luksusautode suuremat müügiedu Lätis suuremate rahavoogude ristumisega Riias, aga ka mahajäämusega arengus.

'Peale Riia on veel Ventspilsi sadamalinn oma väga suur rahaga, mis ei lähe linnast kunagi välja. Seetõttu on toimunud kihistumine ka äris: keskklassi puudumise tõttu on palju kõrgema klassi ärimehi, kes muu heaolu puudumisel ostavad endale väga luksusliku auto,' rääkis Pärnpuu.

Ta võrdles Lätis toimuvat Eestis seitsme-kaheksa aasta eest valitsenud tendentsidega. Siis müüdi Eestis rohkem luksusautosid kui Lätis.

Tavaline Eesti keskklassi pere võib endale juba lubada näiteks uue Jaapani või Korea auto liisimist, Lätis saabub see aeg Otsa väitel alles paari-kolme aasta pärast.

Hetkel kuum