Ülo Toomsalu • 16. november 2000 kell 6:03

Kranich tahab uut maja oma ministeeriumile

Tallinna linnavalitsus määras eile riigi omandisse jätmiseks 22,4 hektari suuruse maa-ala hõlmavad kaks krunti Stroomi ranna piirkonnas, kuhu keskkonnaministeerium kavatseb rajada endale uue peahoone, kirjutab Postimees.

'Valitsuse istungil on mitu korda arutusel olnud, et valitsuse hooned ja just ministeeriumide hooned asuvad raskesti ligipääsetavates kohtades ning väga kallitel kruntidel Tallinna kesklinnas,' lausus keskkonnaminister Heiki Kranich.

'Mitu hoonet on ka vanalinnas, tegelikult ei peaks valitsuse hooned asuma nii kalli maa peal,' lisas ta.

Kranichi sõnul on keskkonnaministeeriumi probleem ka see, et ministeerium asub üle linna laiali viies eri hoones ning otstarbekas oleks laialipillutud osakonnad ühte kohta kokku tuua.

Kranichi sõnul on ministeerium peahoone uue asupaigana kaalunud mitut kohta, kuid 5,9 hektari suurune krunt Kolde puiestee 67a ja 16,5 hektari suurune krunt Kolde puiestee 75 on võimalikest kõige sobivamad.

'See maaeraldus on taotletud selle eesmärgiga, et kui ka teised ministeeriumid tahavad kolida Tallinna kesklinnast odavamale maale, siis jätkub seal maad ka nendele,' lisas Kranich.

Hetkel kuum