Ülo Toomsalu • 16. november 2000 kell 7:55

Viljandi Soojus lõpetab haiglaga lepingu

Viljandi Soojus lõpetab detsembri algul maakonnahaiglaga soojamüügilepingu, kuid haigla uus kütja pole veel katlamajagi ehitama hakanud, kirjutab Sakala.

'Me täidame praegu kohustusi, mille meie konkurent on vabatahtlikult endale võtnud,' ütles Viljandi Soojuse juhataja Madis Vitsur. Lepingu lõpetamist 3. detsembrist põhjendas ta riigihanke konkursi tulemusega.

Tänavu suvel korraldatud konkursi Viljandi Maakonnahaigla soojaga varustamiseks võitis firma Estterm, kes soovib haigla lähedale rajada gaasküttel katlamaja. Et linnavalitsus pole Eesti Gaasile torustiku rajamiseks luba andnud, ei ole Estterm katlamaja ehitama hakanud ning haigla saab sooja endiselt Viljandi Soojuselt, kes jäi riigihanke konkursil kaotajaks.

'Soojakraane me jõhkralt kinni keerama ei hakka ja müüme sooja haiglale ka edaspidi,' lubas Vitsur. Tema kinnitusel pole Viljandi Soojuse pärast vaja kasutada ka haigla evakueerimisplaani, mille koostamise maavanem Helir-Valdor Seeder maakonnaarstile kohustuseks tegi.

Maakonnahaigla direktor Viktor Sarapuu nentis, et temal pole täpset infot, mis haiglas pärast soojamüügilepingu lõppemist edasi saab. 'Oleme selles küsimuses pöördunud majandus- ja sotsiaalministeeriumi poole,' rääkis ta. Samuti on haiglast kirjad läinud Viljandi Soojusele ja maavanemale, kuid vastuseid pole haiglajuht neile veel saanud.

Hetkel kuum