Ülo Toomsalu • 20. november 2000 kell 6:09

Riigifirmasid erastanutel napib raha EVPde ostmiseks

Kuigi detsembri algusest kaob riigiettevõtteid erastanud firmadel võimalus tasuda erastamisväärtpaberitega, ei kiirusta firmad rahapuudusel odavamat tasumisvõimalust kasutama, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kuni 1. detsembrini on võimalus 40 erastamislepinguga tasuda 20 miljonit EVP-krooni,' ütles erastamisagentuuri arvelduste osakonna juhataja Heljo Ponn. Kui erastajad ei saa makstud EVPdes, siis tuleb see osa tasuda rahas, lisas ta.

Ponni sõnul on EVPde laekumine erastamise eest olnud viimasel ajal oodatust väiksem ja viimasel ajal on laekunud vaid kahe miljoni EVP-krooni ringis.

Ponni sõnul on kõige suurem EVPdes maksevõimalus Tamsalu Terkol, kellel on erastamisagentuurile veel tasumata 21 miljonit krooni, millest 8,3 miljonit krooni saaks tasuda EVPdes.'Kuna neil ilmselt EVPde ostmiseks vahendeid pole, siis maksvad nad selle summa rahas,' ütles Ponn.

1. detsembrist jääb EVPde kasutamiseks kaks võimalust nende müümise ja ostmise kõrval. Esiteks maa erastamine kas siis ostueesõigusega või vaba maa erastamine. Teine võimalus on eluasemelaenude tagasimaksmine, mis on võimalik tagastatavate majade üürnikel. Käib edasi ka eluruumide ja mitteeluruumide erastamine, kuid on see väga väikese intensiivsusega.

Hetkel kuum