21. november 2000 kell 22:00

Avatud optsioonide mahud on pärast novembri optsioonide lõppemist vähenenud, uusi optsioone on rohkem sõlmitud telekommunikatsioonisektori aktsiatele.

Hansapanga tuletisinstrumentide osakonna juhtaja Tõnno Vähi sõnul on optsiooniturul hetkel suhteliselt rahulik. ?Aktsiaturg on maha rahunenud, oodatakse edasisi märke ja põhjusi liikumiseks,? rääkis Vähk. ?Pärast mõningast tõusu on kasumit võetud, seda põhjustas ka optsioonide lõppemine.?

Uusi optsioone on Vähi sõnul sõlmitud rohkem telekommunikatsioonisektori aktsiatele ? Eesti ja Leedu Telekomi ning Sonera aktsiale. Hansapanga aktsia suhtes on investoritel positiivne nägemus. Viimasel ajal on huvi Hansapanga aktsia lühiajaliste ostuoptsioonide vastu altpoolt 140 krooni taset. ?Mängitakse ka analüütikute arvamuse peale, et järgmise aasta esimestel kuudel võib Hansapanga aktsia hind tõusta 155 kuni 160 krooni tasemele,? ütles Vähk.

Norma aktsia puhul on Vähi sõnul asjad ebaselged.

?Tõenäoliselt lähevad optsioonid levivate kuulujuttudega seoses hinda,? prognoosis ta. ?Optsioonide hinnad võivad hakata tõusma, kuna aktsia liikumisvõimalused on päris suured.? BNS

280 miljoni EVP emiteerimist

Kuni 2002. aasta 1. aprillini, kui lõpeb hüvitusväärtpaberite väljaandmine, võib rahandusministeeriumi prognoosi järgi käibele tulla umbes 280 miljonit EVPd.

Rahandusministeerium esitas esmaspäeval valitsusele ülevaate EVPde väljaandmisest ja kasutamisest, mille kohaselt võib prognoosida, et 2002. aasta keskpaigaks ulatub emiteeritud hüvitusväärtpaberite kogusumma 8 miljardi kroonini. BNS

Hetkel kuum