Kaivo Kopli • 24. november 2000 kell 14:02

Neljandik SEBi kliendibaasist on Baltikumis

Rootsi suurpank Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) on teinud suurima investeeringu Baltimaadesse ning kasvatanud Balti riikide osakaalu oma kliendibaasis veerandini.

Eesti Ühispanga, Läti Unibanka ja Leedu Vilniaus Bankase ostmiseks on SEB teinud kokku 3,8 miljardit SEK investeeringuid. 'See on selgelt suurim investeering, mille keegi on Balti riikidesse teinud,' väitis Kjaer Äripäevale.

SEBile kuulub juba enam kui 95,5% Ühispangast ning osalus suureneb veelgi, kuna Ühispanga aktsionäridele on tehtud soodne ostupakkumine. Unibankast kuulub SEBile 98,2 ning Vilniaus Bankasest 97,9%.

Osaluse suurendamine Ühispangas on kulgenud mõnevõrra aeglasemalt kui Lätis ja Leedus, kuna 'Ühispangas oli aktsiaid kõige enam kohalike käes', tõdes Kjaer. 'See on aga ikkagi väga hea tulemus, mille me oleme saavutanud väga kiiresti,' rõõmustas Kjaer, kes on ühtlasi ka Ühispanga nõukogu esimees.

Kjaer kinnitas, et loomulikult lähenetakse neile kolmele pangale erinevalt, kuid SEB käsitleb sellegipoolest Eestit, Lätit ja Leedut ühtse turuna.

Ka SEBi tegutsemispiirkonna ülevaates on Baltikumi nähtud justkui ühe riigina, kus elab 7,7 miljonit elanikku. 'Baltimaad on SEBile väga olulised, kuna peaaegu 25% SEBi kliendibaasist on Balti riikides,' ütles Kjaer.

Hetkel kuum