Ülo Toomsalu • 24. november 2000 kell 6:17

Veerand Tallinna fooridest liiklusohtlikud

Neljandik Tallinna ristmikel asuvatest valgusfooridest vajab kapitaalremonti, sest amortiseerumise tõttu töökindluse kaotanud seadmed võivad üles öeldes tekitada ristmikel liiklusohtlikke olukordi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna liikluskorralduskeskuse fooriosakonna juhataja Aare Remmelga sõnul vajab pealinna 170 valgusfoorist kohest remonti umbes 40, samas õnnestub rahapuudusel neist tänavu korda teha vaid väike osa.

'Fooride kapitaalremondiks eraldatud summa on mitu aastat püsinud samal tasemel ja seetõttu ei tasu loota, et kõik linna valgusfoorid saab korraga korda,' lausus Remmelga. 'Vastupidi, kuna summa pole suurenenud, muutub aasta-aastalt üha raskemaks foore korras hoida. Kõige halvem on see, et kui foor rikki läheb, tekitab see liiklejates segadust ning loob avariiohtlikke olukordi.'

Tänavu eraldas linn fooride kapitaalremondiks 3,5 miljonit krooni ning nende hooldamiseks kolm miljonit krooni. Remmelga sõnul tähendab see seda, et olemasolevaid foore saab vaid remontida, kuid ühtegi uut foori paigaldada pole võimalik. Samas on Tallinnas praegu 25 ristmikku, kuhu liikluse reguleerimiseks tuleks valgusfoor paigaldada.

Hetkel kuum