ÄP fototoimetus • 29. november 2000 kell 22:00

EMT testib kampaaniaga kliente

Piisas Äripäeva siderubriigil nädal tagasi EMT-lt küsida, millal saab Eestis mobiililt lühisõnumeid (SMS) tasuta saata, kui EMT sel nädalal teataski, et detsembris maksab SMSi saatmine vaid ühe krooni.

Tõsi, jõuludega seostuv sooduspakkumine kehtib ainult ühe kuu ja sedagi EMT võrgus saadetavatele sõnumitele. Näis, mida vastavad konkurendid Radiolinjast ja Q GSMist.

Eelmises siderubriigis väitis tänaseks EMT osaniku Sonera struktuuri tööle siirdunud EMT avalike suhete juht Jüri Kriisemann, et arvestades Eesti turu väiksust ja sõnumite saatmise võimaldamiseks tehtud investeeringute taset pakuvad kõik siinsed operaatorid SMSi saatmist optimaalsel hinnatasemel. EMT puhul on selleks praegu, olenevalt paketist 2,5-3 krooni. Samuti ütles Kriisemann, et SMSi hinda saab muuta madalamaks, kui teenuse pakkumiseks tehtud investeering kaetakse lühisõnumite saatmise aktiivsuse tõusuga.

Võib-olla ei olegi väga vale oletada, et jõulude sooduskampaania käigus tahab EMT hoopis vaadata, kui palju tänasega võrreldes mitu korda odavnevaid SMSe detsembris saadetakse. Et siis n-ö positiivse vastuse korral alandadagi lühisõnumite hinda järgmisel aastal näiteks sama ühe kroonini.

Maailmas on mitmeid mobiilsideoperaatoreid (Islandil, Venemaal, Kreekas jm), kes pakuvad oma klientidele SMS-teenust tasuta. Lootust lisab jaanuarist avanev sideturg, mis on juba kaasa toonud hinnasõdu operaatorite vahel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum