Ülo Toomsalu • 6. detsember 2000 kell 6:37

Tartu talvetennis on topanud planeeringute taha

Tartu Tamme staadioni tenniseväljakute ehitus ning Laulupeo tänava tenniseplatside kordategemine lükkus kevadesse, sest spordiväljakute rajajaid üllatas detailplaneeringute kehtestamise suur ajakulu, kirjutab Tartu Postimees.

Juunis kinnitas OÜ Kroonas üks omanikke Toomas Rätsep, et Tamme staadioni nelja asfaltbetoonist tenniseväljaku ehitus võiks alata juulis ning reketid võiksid seal välkuda juba suve lõpuks.

?Lootsime, et asjad lähevad kiiremini,? tõdes Rätsep eile. ?Asi on detailplaneeringu kinnitamise taga. Praegu seisab ees veel planeeringu avalikustamine ja volikogus kinnitamine.?

Rätsepa kinnitusel on mullu Tartu squashiklubi avanud OÜ Kroonas ostnud ning toonud Saksamaalt Eestisse täispuhutavad kilehallid, mis hakkavad katma Tamme staadioni tenniseplatse sügisest kevadeni. Rätsep ei soovinud öelda hallide maksumust, kuid märkis, et investeering koos asfaltbetooni valamisega on 4,8 miljonit krooni.

Kui linnavolikogu tenniseplatside detailplaneeringu talve jooksul kinnitab, alustab Kroonas Rätsepa sõnul platside ehitust pärast lume sulamist. «Ma arvan, et jaanipäeval saab nendel juba mängida,» sõnas Rätsep.

Eile otsustas Tartu linnavalitsus saata volikogule kehtestamiseks Laulupeo 19 asuva spordiseltsi Põhjakotkas krundi detailplaneeringu. Põhjakotka rentnik, klubi TOP Tennis, kavatseb investeerida Tähtvere spordikompleksi ligi kümme miljonit krooni, ehitades uue tennise- ja ujulahoone ning püstitades kolme vana tenniseväljaku kohale teisaldatava kilehalli.

Hetkel kuum