11. detsember 2000 kell 22:00

Kauppalehti: USA investeerimispank Merrill Lynch ennustab värskes aastaprognoosis Ameerika firmadele järjest halvenevaid kvartalitulemusi. Vaadates S & P 500 hulka kuuluvaid firmasid, kelle tulemused on praegu halvenenud kaks kvartalit järjest, ütleb Merrill Lynchi peaökonomist Bruce Steinberg, et viimase 30 aasta jooksul on S & P 500 firmade halbade tulemuste lühim kestus olnud kuus kvartalit. Selle alusel prognoosib peaökonomist, et tuleva aasta kõigis kvartalites on neilt põhjust oodata üksnes negatiivseid tulemusi.

Pank hoiatab eriti tehnoloogiainvesteeringute eest, mille kasv on tuleval aastal viimase seitsme aasta väikseim. Olukord on murettekitav, kuna just tehnoloogilised uuendused on taganud tootlikkuse pideva tõusu.

Financial Times: Ülemaailmsesse Star-liitu kuuluvad Saksa lennufirma Lufthansa, Põhjamaade SAS Scandinavian Airlines ja Briti British Midland, kus mõlemal eelmainitul on 20protsendiline osalus, loodavad saada tuleva aasta algupoole Brüsselilt loa ühisfirma loomiseks, millel on auahned plaanid tegevuse laiendamisel Euroopas ning mis kavatseb ühtlustada hinnad, sõiduajad, marsruudid ja koodid.

Lufthansa loodab Midlandi abiga esitada väljakutse British Airwaysile Suurbritannia lennuturul ja eriti maailma kõige suurema koormusega Heathrow? lennuväljal, kus Midlandi käes on 14% maandumistest ja õhkutõusmistest ja kust ta lendab 18 sihtkohta.

Hetkel kuum