14. detsember 2000 kell 22:00

Kas majanduse olukord paraneb järgmisel aastal?

Ma väga loodan, et majandus kasvab Eestis järgmisel aastal kiiremini kui tänavu, ja arvan, et majanduskasv tuleb 6?8 protsenti.

Ettevõtte majanduskasv käib koos käibega ning loodame, et Pakterminali käive suureneb tuleval aastal 5?7 protsenti, see on meie eesmärk. Planeerime aasta lõpetada kasumiga.

Investeeringute maht jääb järgmisel aastal võrreldes selle aastaga umbes samale tasemele.

Ka Pakterminali töötajate arv jääb samale tasemele, nagu on see tänavu.

Mis puudutab uut tulumaksuseadust, siis võib öelda, et see ei ole oluliselt mõjutanud meie ettevõtte tegevust.

Mina isiklikult toetan Eesti astumist Euroopa Liitu.

Majanduse üldolukord peaks olema parem. Praegused märgid näitavad tõusutrendi jätkumist. Ei näe otsest ohtu, et see asi võiks allapoole keerata. Majanduskasv 2001. aastal võiks ja peaks olema 7?8%. Kui suudame seda tempot hoida, siis on see päris hea.

EMT käive järgmisel aastal suureneb, kuid mitte enam nii kiiresti, sest ainsad asjad, mis Eestis alanevad, on mobiilside kõnehinnad. Plaanime järgmise aasta lõpetada kasumiga. Oleme ju kasumit taotlev organisatsioon. Töötajate arvus on järgmisel aastal kindlasti kasvu oodata, kuna panustame uutele toodetele ja teenustele. Personalikasv tuleb kuskil 10?15%. Uus tulumaksuseadus on meie tegevust hästi mõjutanud. Raha jääb rohkem kätte ja kuna investeeringumahud on olnud üle 400 mln krooni aastas, on meil loomulikult võimalus kasvada. Investeeringute maht on meil järgmisel aastal suurem kui tänavu. Järgmisel aastal on GPRS rakendumas.

Olen olnud suur Euroopa Liidu fänn, aga aeg-ajalt hakkab mul üha rohkem küsimusi tekkima. Väikese riigi edu alus on paindlikkus ja võimalus kiiresti otsuseid vastu võtta, tihti ka mõelda teistmoodi kui teised. Kui seda hakatakse pärssima, võib see suur, vana ja ülereguleeritud süsteem meile takistuseks saada.

Hetkel kuum