Aili Kukumägi • 18. detsember 2000 kell 22:00

Võitjad hoiavad tunded vaos

Kui toimetaja helistas Abobase Systemsi juhile Kaido Saarmale teatega, et tema ettevõtte jõudis sellel aastal edukamate arvutifirmade esikolmikusse, andis firmajuht mõista, et oli juba ette arvestanud Abobase Systemsi teise-kolmanda kohaga.

Kui aga Saarma sai teada, et hoopis esikoht on tema ettevõtte päralt, oli üllatunud: ?Kas siis see (üks teine arvutifirma) ei võitnudki??

Kui arvutirubriigi toimetaja võitjaga intervjuud tegema läks, oli peale nõukogu esimehe Kaido Saarma kohal ka juhatuse esimees Liina Laast-Laas, kes oli palavikuga kodust välja tulnud. Kaido Saarma esimene reaktsioon: seda peab tähistama ja ootamatult kadus ta ära kuhugi ?lattu?, kust tuli ta tagasi külmade ?ampanjadega.

Äärmiselt kiiresti reageeris võiduteatele endanimelise firma juht Peep Vain. Koolitusfirmade TOPi võitnud Vain SMD saatis pärast esikoha teatavaks tegemist oma klientidele puuviljakorvi sõnumiga, et koostöö vilju luuakse koos ja maitstakse ka koos.

Kinnisvarafirmade TOPi võitnud ASi Norma Maja juhataja Üllar Rohde, kuuldes oma esikohast, oli asjade käiguga rahul. ?Spetsiaalselt me Äripäeva tabeli võitmise peale muidugi välja ei läinud, kuid tuleb tunnistada, et meie majandustulemused lähevad tõepoolest ülesmäge,? iseloomustab Rohde, pidades Norma Maja positsiooni turul sedavõrd kindlustatuks, et on veendunud edus ka sellel aastal. ?Langust pole ette näha,? teatab Üllar Rohde.

Teisele kohale tulnud ettevõtete juhid on pisut murelikud. Eesti edukamate ettevõtete TOP 100s teisele kohale tulnud Pärnu Linavabriku juht Arvo Villmann kuuldes, et tema juhitav ettevõtte jõudis edukamate esiviisikusse, küsis: ?Kas esimeseks ei tulnudki?? Põhjust küsimuseks oli küll, sest viimase kahe aastaga on ettevõte teinud läbi uskumatult suure muutuse.

Ehitusfirmade TOPi võitnud ASi Uus Ehitus RC direktor Rein Talviste ütles pärast üsna pikka vaikust ainult ?Aitäh!? Seevastu ehitusfirmade edetabelis teiseks jäänud EVR Koehne finantsdirektor Andres Kulm küsis: ?Miks me esimeseks ei tulnud??

Autotranspordifirmade TOPis teiseks tulnud ettevõtte Linford omanikud Taivo Abram ja Ain Pert tõdesid, et ju siis on ettevõte raamatupidamises midagi valesti teinud, kui kasum võrreldes konkurentidega nii suur on.

Hetkel kuum