Inno Tähismaa • 27. detsember 2000 kell 6:47

Lumi tõi suusakeskused rahvast täis

Tavapärasest hiljem maha sadanud lumi meelitas jõulupühadel rahvast täis Haanja ja Otepää suusakeskused ning turismitalud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuutsemäe suusakeskuse tegevdirektori Peeter Ilmase sõnul on rahvas viimaste päevade jooksul hoogsalt mäge külastanud. ?Inimesed kasutavad ikka iga lumeraasu ära ja jõulud ning aastavahetus on meile tulusaks võimaluseks aktiivset ajaveetmisvõimalust pakkuda,? tõdes ta. Jõulu esimesel pühal oli puhkekeskuses 300 inimest ja sama palju mäekülastajaid oodatakse pika talvepuhkuse vältel iga päev.

Kuutsemäel on töös hetkel üks nõlv ja kaks tõstukit. ?Tegeleme kunstlume tootmisega ja siis saab käiku lasta ka teised nõlvad,? ütles Ilmas.

Otepää Väikse Munamäe suusakeskus ootab lumelaudureid ja mäesuusatajaid põhinõlvale nii kunst- kui ka looduslikku lund nautima. Suusakeskuse kassapidaja Merle Pikka sõnul on see tavaline, et pühadel ja nädalavahetusel on mägi rahvast täis. ?Lund on 30 cm jagu ja viimastel päevadel on talverõõmude nautijaid olnud umbes kolmesaja ringis,? ütles Pikk. Külma ilma jätkudes on Väiksel Munamäel plaanis avada ka uisuväli.

Kuutsemäe suusakeskuses maksab ühe päeva mäepilet 100 ja nädalavahetusel 150 krooni ning mägi on avatud kella kaheksani õhtul. Väiksel Munamäel maksab pilet kell 12-17 70 krooni ja terve päev 130 krooni.

Hetkel kuum