Inno Tähismaa • 10 jaanuar 2001

Ettevõtja sulges euronõuete kartuses kondiitritööstuse ja poe

Paljudel Jõgevamaa ja üle-eestilistel üritustel pagari- ja kondiitritooteid turustanud perefirma osaühing Pritsoni Pagar peatas euronõuete kartuses tootmise Kuremaa ujulas asuvas kondiitri- ja pagaritsehhis ja sulges Kesk-Eesti Ärikeskuses asuva poe, kirjutab Vooremaa.

OÜ Pritsoni Pagar omaniku Õie Pritsoni sõnul oli tootmise peatamine tingitud majanduslikult keerulisest olukorrast. ?Tänastes oludes pole kondiitritööstuse arenguks perspektiivi, eriti on arenguvõimaluste puudumist tunda Jõgeva piirkonnas. Euronõuete täitmiseks tuleks meie firmal teha selliseid investeeringuid, mis tähendaksid ettevõttele sulaselget majanduslikku enesetappu,? ütles ta.

Õie Pritson arutles: ?Arvatavasti sulgevad järgmise poole aasta vältel oma uksed mõned teisedki väikefirmad, kes pole võimelised täitma euronõudeid. Kahju, et keerulise majandusliku olukorra tõttu nii palju inimesi töötuks jääb. Ehk muutub olukord paremaks siis, kui omavalitsused ühinevad ja parema ettevõtluskliima tagada suudavad. Soovin kõikidele väikefirmadele head seda aastat ja kohtumiseni Euroopa Liidus.?

OÜ Pritsoni Pagar pole edasistest plaanidest siiski loobunud. Firma jääb alles ning seniste ja uute klientidega loodetakse kohtuda suvistel üritustel.

Hetkel kuum