Tallinna börsi vastu huvi taastumas

Raivo Sormunen 11. jaanuar 2001, 00:00

Eilset börsipäeva ilmestas suuremahuline tehing Hansapanga aktsiaga, mille käigus vahetas omanikku 315 000 aktsiat (rahas väljendatuna 43 mln krooni). Panga aktsiakapitalist moodustab see 0,4%. On alust loota, et välisfondi poolt ostetud suuremahuline aktsiapakk tõstab oluliselt kohalikku börsi atraktiivsust ja annab pikas talveunes olevatele investoritele uusi mõtteid mis ei seostu vaid sooviga, et Eesti aktsiad lõplikult investori investeerimiskaardilt kaoks.

Tehing Hansapanga aktsiatega viis Tallinna Väärtpaberibörsi kogukäibe peale kolme ja poolt kuud taas üle poolesaja miljoni krooni piiri. Viimati põhjustas nii suure käibe möödunud aasta 27 septembril Ühispanga aktsia, mil SEB tegeles aktiivselt Eesti suuruselt teise panga aktsiate kokkukorjamisega.

Äripäeva indeksit nihutas eilne 50,9 mln kroonine börsikäive 0,60% võrra ülespoole tasemeni 454,74 punktini. Peasüüdlane liikus 137,50 kroonilt 139 kroonini ehk 1,09%.

Äripäeva tööstussektori indeks libistas end üle 50 punkti piiri 50,16 punktini ning tähistas juba teist päeva järjest oma viimase aasta uut rekordtaset. Jooksva aasta uue rekordtaseme saavutas samuti juba teist päeva järjest rõivatööstur Baltika aktsia, millega sooritati üks väiksemahuline ostutehing 35 krooni tasemel.

Kokkuvõtlikult võib tagantjärgi vaid rõõmsalt kinnitada, et Soome börsi raskekaalase Nokia aktsia üleeilne rappumine ei suutnud Tallinna börsil noteeritud aktsiatele eile vähimatki peavalu valmistada.

Teisipäeval alanud laiahaardeline kauplemine eile Tallinna Väärtpaberibörsil jätkus. Investorite huviorbiiti on tõusnud mitmed investorite jaoks unustushõlma vajunud aktsiad. Lisanimekirjas on juba teist päeva suurt huvi üles näidatud Viisnurga ja Harju Elektri aktsiate vastu ning ka põhinimekirjas noteeritud Merko Ehitus ei saa üle miljoni kroonise päevakäibe üle kurta.

Õhus on tunda huvi kasvu Tallinna börsi vastu ning see annab alust loota, et aktsiahinnad valivad positiivse suuna liikumiseks ka lähipäevadel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing