Ülo Toomsalu • 23 jaanuar 2001

ESS hoidis hooletut poeklienti üle tunni luku taga

ESSi turvamehed hoidsid Tallinnas Prisma kaupluses eksituse tõttu 10 krooni maksmata jätnud meest ligi poolteist tundi arestikambris, kirjutab Eesti Päevaleht.

Möödunud pühapäeval koos abikaasaga Prisma kaupluses sisseoste teinud ehitusinsener Toomas Viik oli üllatunud, kui poe turvaväravatest läbi minnes alarm tööle hakkas.

Kohale rutanud ESSi turvamees leidis Viigi taskust viis 16x8 sentimeetri suurust paberilehte, millele olid trükitud värvinäidised.

Turvakleebistega paberitükid andis Viigile tema abikaasa, kellele värvimüüja need poes pihku surus. ?Naine võttis paberid vastu, mõeldes, et need on reklaamiks ning tasuta,? rääkis Viik.

Kuigi Viik nõustunuks kohe paberitükid poele tagastama või nende eest tasuma sulgesid turvamehed ta tunniks ja 20 minutiks poe arestikambrisse.

Turvateenistuse seaduse järgi on turvameestel õigus varguses kahtlustatavat kinni pidada, kuid nad peavad kinnipeetava viivitamatult politseile üle andma. ?Kutsusime politsei kohe välja,? ütles turvafirma ESS avalike suhete juht Indrek Lindsalu.

Tallinna politseiprefektuuri kriminaalosakonna politseidirektor Einar Suimets ütles, et politseil on palju tööd ning seetõttu ei ole neil võimalik iga pisiasja pärast kõikjale koheselt jõuda.

Hetkel kuum