Pärnu maantee Räniorg saamas tõelisuseks

24. jaanuar 2001, 00:00

Eelmise aasta märtsis kirjutas Äripäeva Tehnika erileht Eesti Räniorust, mis on moodustunud Tallinna Pärnu maantee piirkonda. Nüüd on meie mõttest kinni haaranud tarkvarafirma fusionOne, kes nimetab kodulehel oma asukohaks just Tallinna Räniorgu.

Osa Pärnu maanteest teenis Äripäevalt Ränioru tiitli sinna oma bürood, kauplused ja tootmispinnad koondanud suure hulga tehnoloogiafirmade järgi. Sama nime kannab USAs Californias San Franciscost lõunasse jääv Silicon Valley piirkond (eesti keeles Räniorg), kus samuti on koos paljud IT-maailma tipud.

Aasta eest leidsime Tondi ärikeskuse ja Tammsaare tee ning Pärnu maantee ristmiku vaheliselt alalt üle veerandsaja firma, kelle tegevusaladeks side, arvutid, elektroonika ja internet.

Firma fusionOne kontor sel ajal veel Pärnu maanteel ei asunud. Küllap võtsid nad kolides eeskuju oma osanikust, Silicon Valleys asuvast noorest tarkvaraarendusfirmast fusionOne. Loodetavasti kolib kohalikku Räniorgu veelgi Eestis tegutsevaid tehnoloogiafirmasid. Nad saavad end edaspidi tutvustada Tallinna Räniorus tegutseva firmana. Kui nende emafirmagi asub Räniorus, selles Ameerika omas, siis on kooskõla täielik.

Venelastest arvutispetsialistide asutatud fusionOne arendab mobiiltelefonidele sünkroniseerimistarkvara ning müüb seda ka USAs. Ettevõte tõusis avalikkuse huviorbiiti mullu talvel, kui varem nime all Datalane tegutsenud tarkvaraettevõttesse investeeris Joakim Heleniuse juhitava Trigon Capitali riskifond ligi 20 miljonit krooni.

Ka teine Trigoni poolt mullu veebruaris investeerimiseks valitud tehnoloogiafirma Helmes asub Tallinnas Pärnu maantee Räniorus.

Eesti Räniorust leiab ka kohale sobiliku nimega firma E-Köök kontori, kuid nemad ei olnud aasta eest ega ole ka praegu küberruumis tegevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing