Ülo Toomsalu • 26 jaanuar 2001

Viljandi tahab arenguks maad juurde

Täna käsitleb Viljandi linnavolikogu oma istungil linna piiride muutmise taotlust, mille on esitanud linnavalitsus, kirjutab Sakala.

'See taotlus on meie ettepanek riigi kavatsetava haldusreformi tarvis,' ütles linna vanemarhitekt Olav Remmelkoor. Tema sõnul oli välja töötatud neli varianti, millest linnavalitsus valis ühe volikogule esitamiseks.

Vanemarhitekt nimetas ettepaneku põhjendusena, et Viljandil pole arenguks küllalt maad. 'Kui linn tahab olla ettevõtluskeskne, siis tuleb leida maa, mida ettevõtjatele pakkuda,' selgitas Remmelkoor. 'Praegu on tööstuskvartalites vähe vabu krunte ja mõne aasta pärast saavad needki otsa.'

Ka ühepereelamute ehitamiseks pole Viljandil soovijatele maad anda. Vanemarhitekt tõi näiteks Kanepi ühepereelamute kvartalid, mis ulatuvad otsaga juba Saarepeedi valda.

Saarepeedi vallalt tahab linn maad juurde Metsakalmistu laiendamiseks ning Pärsti vallalt prügimäe ja kavandatava veehaarde peapumbajaama ehitiste tarvis. Mõlemalt vallalt loodab Viljandi veel 417,8 hektarit tootmise ja elamuehituse reservmaad juurde saada.

Hetkel kuum