EL: Poola peab olema esimesi liitujaid

ÄP Online 05. veebruar 2001, 00:00

Verheugen ütles, et peale Poola on võrreldes aastataguse ajaga teinud suuri edusamme ka Leedu.

?Minilaienemine ilma Poolata on teoreetiline ja kasutu võimalus, sest Poola pole teistest kandidaatidest kehvem,? ütles Verheugen. ?Täna pole mingit põhjust öelda, et Poola ei pääse esimesse liitujate vooru. Ei maksa alahinnata mõnede kandidaatide, eriti Poola edusamme.?

Verheugeni sõnul tuleb uutel liitujatel erilist vaeva näha administratiivse ja juriidilise süsteemi reformimisega. ?Nendes valdkondades on olukord mitterahuldav,? tunnistas ta.

Poola on 12 uuest liitujast kõige suurem ja seni oldi seisukohal, et Poola ei jõua oma suuruse tõtu kõiki vajalikke nõudmisi täita. Poolas elab 40 miljonit inimest ja sellega on Poola uue ELi 27 riigi hulgas suuruselt kuues.

Paljud ELi liikmesmaad kardavad, et Poola põllumajanduse sulatamine Euroopa majandusse läheb liiga kulukaks, samuti ähvardab ELi Poola odav tööjõud.

Poola eurominister Jacek Saryusz-Wolski ütles reedel enne Verheugeni esinemist, et Poola soovib ELiga liituda 2003. aastal. Ta ütles, et kardab mõnede ELi riikide vastuseisu Poola kiirele liitumisele.

Esimesse Euroopa Liiduga liitujate gruppi kuuluvad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Ungari, T?ehhi, Sloveenia, Küpros, Bulgaaria, Rumeenia, Slovakkia ja Malta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing