Põhjalikult tulumaksust

Jüri Kalda 05. veebruar 2001, 00:00

Raamatu koostaja on teinud väga põhjaliku töö ja saavutanud ka hea tulemuse. Teose kasutamine on kindlasti väga õpetlik ja kasulik nii maksumaksjatele kui ka maksuameti inimestele.

Kui kellelgi on seoses tulumaksuseadusega mõni praktiline küsimus, siis Lasse Lehise raamatust on võimalik sellele ruttu mõistlik vastus leida. Kuna autor ei ole riigiametnik, vaid erapooletu ekspert, erinevad mõned autoripoolsed tõlgendused siiski sellest, mida annab maksuamet.

Osa autori tõlgendusi on sellised, millega maksuamet kindlasti nõus ei ole. Järelikult nõuab teatud maksuvaidluste korral õiguse jaluleseadmine kohtutee ettevõtmist.

Kuna Lasse Lehis konsulteerib asjatundjana ka riigikohut, siis on ehk raamatu seisukohtade alusel toiminud maksumaksjal võimalik kõrgemasse kohtuinstantsi välja jõudes maksuvaidluses õigeks jääda. Kohtutee võib aga võtta aega mitu aastat ning minna väga kulukaks.

Raamatu miinuseks on see, et meie kiire elutempo juures selle raamatu väärtus osaliselt kahaneb. Seadust muudetakse pidevalt ja seega peab lugeja alati veenduma, kas teda huvitav seadusesäte on raamatus selgitatud hetkel kehtiva seaduse kohaselt (kommentaarid on kirjutatud 2000. aasta suvel tehtud TMS muudatusi arvesse võttes, kuid seadust muudeti uuesti juba alates 2001. a jaanuarist).

Tulumaksuseadus Kommenteeritud väljaanne
Lasse Lehis
OÜ Casus, 1190 lk
Hind ca 500 kr

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing