Politsei kahtlustab Meritat aktsiaafääris

ÄP 05. veebruar 2001, 00:00

1999. aastal tahtis Helsingi sideoperaator Elisa suurendada oma osalust operaatorfirmas Tampereen Puhelin. Manipulatsiooni eesmärk oli tõsta Tampere sidefirma TPO aktsia kurss nii ostjat kui müüjat rahuldavale tasemele ning vabastada osapooled börsitehingu kaudu kohustusest tasuda riigile 1,6 vara üleandmise maksu.

Börsi tehinguprotokollist ilmneb, et müügipäeva hommikul maksis Tampere sidefirma aktsia 7,2 eurot. Siis hakkasid Merita maaklerid firma aktsiaid oma klientidele ning panga portfelli kokku ostma, mis viis aktsia kiirele tõusule ? poole minutiga kerkis TPO kurss 13 protsenti 8,2 euro tasemele.

See oli tase, mis Elisale ja müüjale sobis, ning toimus tehing, mille käigus vahetas omanikku 4,1 miljonit TPO aktsiat hinnaga 8,2 eurot aktsiast.

Sellega vabanesid osapooled kohustusest tasuda riigile 3,2 miljonit marka vara üleandmise maksu ning Merita Pank teenis tehingust korraliku vahendustasu.

Ajalehe teatel on Helsingi politsei juurdlusega lõppfaasis ning asjasse puutuvad materjalid antakse lähiajal üle prokuratuuri.

Varem on Soome politsei uurinud sarnast juhtumit aktsiakurssidega manipuleerimises Leonia Pangas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing