Joobe tuvastamise juhend valitsuse laual

13. veebruar 2001, 08:10

Sotsiaalministeerium esitas valitsusele kinnitamiseks joobeseisundi tuvastamise juhendi, milles on esmakordselt piiritletud joobeastmed ning mis tasandab vastuolud uue liiklusseaduse ja senikehtinud joobe tuvastamise juhendi vahel, kirjutab Postimees.

Valitsuse määrusega täna kinnitamist ootav juhend jagab alkoholijoobe kolmeks astmeks - kergeks, keskmiseks ja raskeks.

Esmakordselt on kindlaks määratud, et alkoholijoove algab alkoholisisaldusest 0,5 promilli veres või 0,25 milligrammi väljahingatavas õhus.

Kerge alkoholijoove on 0,5-1,5 promilli, keskmine 1,5-2,5 promilli, raske üle 2,5 promilli. Vastavalt on esitatud ka alkoholi sisaldus milligrammides väljahingatavas õhus.

Politseiameti korrakaitseosakonna liiklusjärelevalve juhtivinspektor Indrek Sirk ütles Postimehele, et vaatamata sellele, et joobeastmed saavad selle dokumendiga ametlikult sätestatud, ei näe seadusandlus ette erinevaid karistusi sõltuvalt joobeastme raskusest.

Uus määrus eristab ka kahte narkootilise või psühhotroopse aine tarvitamisest tulenevat seisundit - tarvitamise tunnuseid ja tarvitamisest põhjustatud joovet. Esimese tuvastamisel ei karistata juhti joobes sõidu eest.

Varem kuulus alkoholijoobe tuvastamine alkotestri abil vaid politseiametniku pädevusse, uus juhend annab selle õiguse ka tollitöötajatele ja piirivalvuritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing