Ilusalongid tulevad maa alt välja

Viktoria Korpan 20. veebruar 2001, 00:00

1. märtsil jõustuv sotsiaalminister Eiki Nestori määrus sätestab, et iluteenuseid osutav ettevõtte ei tohi asuda korrusel, kus põrand on maapinnast madalamal rohkem kui pool ruumi kõrgusest.

Tallinnas Lauteri tänaval BICO Kindlustuse peakontori keldrikorrusel asuva juuksurisalongi Intersalon juhataja Margit Valdna ütleb, et sotsiaalministri määrusest tuli väike ehmatus küll. ?Olen ainult nädal aega ametis ja kohe selline üllatus,? lausub Valdna. ?Ei ole veel selge, kas peame uue ruumi otsima. Juuksurite esindaja saab sotsiaalministeeriumi töötajatega kokku, ehk saab rohkem selgust.?

Eesti Juuksurite Liidu juhatuse esimehe Aimar Karu sõnul tekitab määrus segadust. ?Selle määruse tõttu on juuksuritel praegu segane olukord. Määrus tuli ootamatult ja paljud ei oska seda tõlgendada,? räägib ta.

?Oleks pidanud olema avalik diskussioon, aga üritame leida kompromissi,? märgib Karu.

?Selge, et see tuleb Euroopa Liidu nõuetest, aga meil pole vaja ei sellist määrust ega sellist Euroopa Liitu, kui inimesed jäävad töötuks,? sõnab Karu. ?Näiteks nõue keldrikorrusel tegutsevate salongide kohta ? ei saa ju võrrelda meie lipulaeva Intersaloni, kuhu on miljoneid investeeritud, ja Lasnamäe paneelmaja keldris asuvat juuksurit, kus juukseid lõigatakse kartulikottide vahel. Tuleb leida kuldne kesktee, teha ühine ekspertkomisjon.?

Aimar Karu tõdeb aga, et libailusalonge, mis tuleks päevapealt kinni panna, on Tallinnas kümneid. ?Need asuvad põhilised Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas ega vasta mingitele nõuetele,? nendib ta.

?Korra astusin sisse ja avaldasin soovi juukseid lõigata ? külgedelt maha ja pealt ka paar sentimeetrit. Seepeale öeldi, et ega siin mingi salong ei ole, nemad lõikavad lihtsalt juukseid,? kirjeldab Juurdeveo tänaval keldrijuuksuris käimist Raivo. ?Selle peale läksin ma sealt lihtsalt minema.?

Tervisekaitseinspektsiooni nõunik Agnes Jürgens kinnitab, et praegu tegutsevatel ilusalongidel on määruse täitmisega aega 2003. aasta alguseni.

?Tegutsevatele salongidele on ette nähtud üleminekuaeg. Need, kes alles alustavad tegevust, peavad aga määrusest kinni pidama määruse jõustumisest ehk 1. märtsist alates,? räägib Jürgens.

 • Ettevõte võib asuda eraldi hoones, ühiskondlikus hoones, administratiivhoones või eraldi sissepääsuga elumaja esimesel ja soklikorrusel.
 • Ettevõtet ei planeerita korrusele, kus põrand on maapinnast madalamal rohkem kui pool ruumi kõrgusest.
  Allikas: sotsiaalministri 20. detsembri 2000. a määrus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing