Rahvaliitu huvitab Rüütli pildi tulistamine

Kristi Malmberg 23. veebruar 2001, 00:00

Arnold Rüütel kohtus eile hommikul peaministriga, arutamaks ajakirjanduses ilmunud väiteid selle kohta, et Laar võis koos riigikantselei juhi Tiit Lajaga valitsuse Keila-Joa puhkealal tulistada Rüütli pilti.

Rüütli sõnul ei teadnud ta varem midagi võimalikust tulistamisest ega ole selle vastu ka nüüd lähemat huvi tundnud. ?Ma olen rahulik inimene,? märkis Rüütel, kavatsemata mingeid samme astuda.

Nii Laar kui ka Laja eitavad Rüütli pildi tulistamist kategooriliselt. Edgar Savisaare pildi pihta tulistamise 1999. aasta mais Võrumaal on Laar omaks võtnud.

Rahvaliidu liige ja riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar kinnitas, et kuulis nende erakonna auesimehe Arnold Rüütli pildi tulistamisest vähemalt nädal aega tagasi. ?Need jutud levisid koos Nursi looga,? ütles Tammsaar. Samas ei suutnud ta meenutada, kes sellest talle esimesena rääkis.

Tammsaare hinnangul pole peaminister Mart Laari poolt Rüütli pildi tulistamine sugugi utoopiline. ?Paneme mosaiigi kokku, arvestades seda, kui palju me oleme Laari meedias näinud töölaua taga ja kui palju kriimulise näoga metsas,? ütles Tammsaar. ?Seda viimast kipub ikka rohkem olema.? Tammsaar kinnitas, et Rahvaliidu fraktsioon kavatseb asja igal juhul uurida. ?Me peame seda tegema, tegu on ju meie auesimehega,? selgitas ta.

Eesti Päevalehe väitel kinnitas tulistamise fakti ka üks anonüümseks jääda soovinud endine kõrge riigiametnik.

Koalitsioonipoliitikud olid eile pärastlõunaks välja uurinud, et ajakirjanduses anonüümsete väidetega esinejaks on riigikantselei endine juht Tarmo Mänd, kellel Isamaaliiduga kana kitkuda, kuna pidi erakonna survel jätma eelmise töökoha kaitseministeeriumi kantslerina. Praeguseks on Mänd koalitsiooni väitel lähedastes suhetes Rahvaliiduga, kuigi erakonda ei kuulu.

Valitsusliit usub pigem peaministrit, kuigi on mitme riigikogu liikme sõnul valmis ka üllatusteks. Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi hinnangul on tegu ebausaldusväärse infoga. ?Laari jutt tundus mulle isiklikult võrreldamatult usaldusväärsem kui anonüümse ametniku oma,? ütles Ligi.

Opositsioonilise Keskerakonna liige Liina Tõnisson pidas suhteliselt loogiliseks, et peaminister Mart Laari ?poisikeselik iseloom? ei väljendunud ainult Nursis. Tõnisson nentis, et suure tõenäosusega jäävad selle loo otsad vette. ?Peaminister on harjunud avalikkusele valetama ja nüüdseks on ringkaitse juba nii tugev, et sellest läbi murda on väga raske.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing