Ülo Toomsalu • 22. veebruar 2001 kell 6:32

Vaid pool tuhat inimest nõudis rongiliikluse jätkamist

Vedurimeeste ametiühingu kutsel kogunes eile Toompeale riigikogu hoone ette oodatud paari tuhande asemel napilt üle poole tuhande inimese, kes nõudsid riigikogult rongiliikluse jätkamiseks raha ning valitsuse tagasiastumist, kirjutab Postimees.

Kohale tulnute kõige pikemal loosungil seisis ?Tapa inimesed tahavad rongiga sõita?, mis väljendas ka kõige selgemalt kohaletulnute arvamust rongide kadumisest. Üks piketeerija oli plakatile maalinud ka kaunid luuleread ?Tulin linnast, lumesadu?, rongi ei näe kusagilt? ning allkirjastanud selle initsiaalidega T. Jürgenson.

Üheksaliikmelise pere ainsa palgasaaja vedurijuhi abi Alar Eegi sõnul pidi Lõuna-Eestist tulema rohkem inimesi, kuid paljudes asutustes keelasid ülemused vallandamisähvardusega piketile tuleku ära. «Näiteks Nõo koolis oli stendil kiri üleval, et kes tuleb, see ka tööst ilma jääb,» lausus ta.

Nii väheste osavõtjate arvu üle oli üllatunud ka piketi korraldanud vedurimeeste ametiühingu juht Tõnu Väät, kelle sõnul pani kindlasti ka ilm üritusele oma pitseri. ?Sellest hoolimata oleme oma nõudmistega väljas, sest valitsus peab lõpuks aru saama, et rongide kadumine on rumalus,? märkis Väät.

Rahva vähese hulgaga ei olnud rahul ka miitingulised ise, kes aga kinnitasid, et on valmis oma nõudmiste uuesti esitamiseks veel kord Toompeale tulema.

Samal ajal Tallinnas toimunud miitinguga protestisid inimesed rongiliikluse kadumise ja sellega kaasnevate koondamiste vastu ka Tartus. Sealse vaksalihoone trepile kogunes keskpäeval ligi 150 valdavalt vanemaealist meest-naist.

Hetkel kuum