Uueneval Toomemäel põrkuvad ehitusideed looduskaitsjatega

28. veebruar 2001, 08:14

Tartu Toomemäe üldplaneeringu muutmiseks saabus linnaplaneerijaile sadakond ettepanekut - kes soovitab Pirogovi platsi täis ehitada, kes ei lubaks Toome nõlvadel kasvavat võsagi puutuda, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnaplaneeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku oli üllatunud, kuid samas ka meelitatud, et Toomemäe üldplaneeringu avaliku väljapaneku jooksul laekus rohkem kui kolmekümnelt linlaselt ja organisatsioonilt sadakond ettepanekut planeeringu muutmiseks või täpsustamiseks.

Paljud linlased soovitavad tudengite suvisesse lemmikpuhkekohta Pirogovi platsile ehitada kahe-kolmekorruselised hooned, et taastada ennesõjaaegne olukord, kui seal oli kümmekond maja, kino ja kohvik.

Samas on mitmed linlased igasuguse ehitamise vastu selles pargiosas. Ka Toomemäe üldplaneeringu järgi pole Pirogovi plats hoonestatav.

Üks ettepanek puudutab ka vana anatoomikumi. Tartu Ülikool soovib, et planeering lubaks teha anatoomikumi mõlemale tiibhoonele juurdeehitise, nii saaks hoonet paremini muuseumina kasutada.

Linnale laekus ka ettepanek võimaldada hoonestada Barclay hotelli ja Hansapanga tagune ala kuni linnamüürini, kuigi planeering seda hoonestatava alana välja ei paku.

Ettepanekud vaatavad läbi linnaplaneerijad, muinsuskaitsjad ja keskkonnaspetsialistid.

Eesti Looduseuurijate Seltsi teadussekretär Linda Kongo avaldas isiklikku seisukohta, et Toome haljastus puude osas peaks säilima praegusel kujul, maha tuleks võtta vaid haiged puud, mis võivad tormis murduda ja on seega ohtlikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing