Ülo Toomsalu • 6. märts 2001 kell 7:30

Pärnu peatänaval toimuvat näitab internet

Kas Pärnus särab päike või sajab vihma, näeb nüüd kesklinnas Rüütli ja Nikolai tänava nurgale paigaldatud kaamera vahendusel , kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu turismiinfokeskuse aknale paigutatud kaamera edastatud pildilt on näha, kes hetkel Pärnu peatänaval kõnnib, ning saab infot õhutemperatuuri, -rõhu ja -niiskuse kohta. Andmed uuenevad iga viie minuti tagant.

Pärnu linnavalitsus kaamera paigaldamise eest ei maksnud, ehkki internetikülge koostav firma Danka Eesti püüdis esialgu linnavalitusega kokkuleppele jõuda, et linn ostaks oma kulul ligi 8000 krooni maksvad seadmed, selgitas Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius.

Kosenkraniuse jutu järgi käib töö selle kallal, et peagi oleks reaalajas edastatav pilt Pärnu ametlikul koduleheküljel nähtav.

Kaamera asukohaks valiti turismiinfopunkt, sest sealt saab kõige odavamalt pilti näidata. ?See on ajutine, edaspidi tahame edastada pilti Rüütli platsilt,? märkis Kosenkranius.

www.ilm.ee näitab pilti ka Tallinnast, Otepäält, Viljandist, Kuressaarest, Tartust, Võrust, Rakverest ja Jõhvist. Peale hetkeilma saab leheküljelt nelja lähipäeva prognoosi ja mereilmateate.

Hetkel kuum