Ülo Toomsalu • 16. mai 2001 kell 6:20

Postimees: Kreitzberg andis allkirja otsustamatusele

Keskerakonna presidendikandidaadi Peeter Kreitzbergi allkirja Eesti Vabariigi kodanikele, riigikogule ja valitsusele läkitatud üleskutsel peatada läbirääkimised Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu vahel ei saa pidada inimlikuks eksituseks või hetketunde ajel tehtud rumaluseks, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

See oleks liigne kergemeelsus hinnangu andmisel võimalikule tulevasele presidendile, kelle ainsast allkirjast võib raskel hetkel sõltuda riigi ja rahva saatus.

Me võime vaielda selle üle, kas liituda ELiga või mitte. Me võime olla eri meelt ja tunnustada igaühe õigust oma seisukohale. Aga kõige rumalam, mida teha annab, on otsustada liitumise kasuks ja siis nõuda läbirääkimiste peatamist. Kas selleks, et teised Ida-Euroopa riigid ette jõuaksid?

ELiga liitumisele võib ütelda kas ei või jah, ja loodetavasti saab igaüks seda ise rahvahääletusel teha juba ületuleval suvel. Kuid ütelda ei ja jah korraga ning siis ootama jääda, et elu paremaks läheks, tähendab üleskutset otsustusvõimetusele.

Peeter Kreitzberg pole ainuüksi presidendikandidaat, vaid ka Keskerakonna ja Riigikogu aseesimees. Nii tähtsaid poliitilisi ja riiklikke ametikohti pidades ei saa sedavõrd olulises poliitilises küsimuses kuidagi väljendada üksnes isiklikke seisukohti.

Hetkel kuum