30. mai 2001 kell 7:47

Börsiülevaade: kvartaliprognooside ülevaatamine langetab börsidel aktsiaid

Aegamisi kätte jõudev teise kvartali lõpp on pannud suuri maaklerfirmasid ettevõtetele antud kvartali majandusprognoose üle vaatama.

Eile õhtul Goldman Sachs`i poolne Sun Microsystems`i ja EMC Corp.`i käibeprognooside alandamine oli peamine põhjus, mis tegi möödunud ööl peavalu nii USA tehnoloogiafirmadele kui ka täna alustanud Euroopa börsidele.

Tõusupäeva ei tõota täna suure tõenäosusega tulla ka Tallinna börsil.

Kui üleeile oli kahanenud börsikäibe najal Tallinnas tunda, et aktsiad ei suuda enam üles ronida, siis eilne päev kinnitas seda tegudena. Viimase pooleteist kuuga kiirelt tõusnud aktsiatest võeti kasumit ning aktsiahinnad langesid keskmiselt protsendi ? paari võrra.

Suurima löögi all oli viimasel ajal kõige järsemalt tõusnud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis ligi 11 mln kroonise käibe juures kukkus 2,8%, sulgudes 85,50 kroonil.

Samas kiiret langust aktsia osas ka ennustada ei julgeks, kuna täna ja homme on viimased päevad, mil kaubeldakse dividendiõiguslike Eesti Telekomi aktsiatega.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis päevasiseselt katsus eile taas 160 krooni taset, jäi selle alla kõikuma, sulgudes 159 kroonil ehk 0,3% üleeilsest tasemest madalamal. Käivet tehti aktsiaga ligi 10 mln krooni eest.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vajus 1,4%, sulgudes 48,50 kroonil.

Hetkel kuum