Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia allpool 70 krooni joont

17. juuli 2001, 14:28

Eesti Telekomi aktsia vajus täna Tallinna börsil alla 70 krooni taseme, milles on tõenäoliselt süüdi investorite hirmud, et ettevõtte poolt ülehomme avaldatavad esimese poolaasta tulemused ei pruugi olla just kõige paremate killast.

Esimest korda viimase kolme kuu jooksul alla 70 krooni vajunud Eesti Telekomi aktsia sulgus täna 69,75 kroonil ehk 2,1% madalamal esmaspäevasest sulgemishinnast.

Veidi võis aktsia puhul negatiivset rolli mängida ka eile õhtune langus USA tehnoloogasektoris ning tänane Euroopa suurima tarbeelektroonika tootja Philipsi teade loodetust kehvemast lõppenud, mis on põlvili surunud suure osa Euroopa tehnoloogiasektorist.

Eesti Telekomi esimese poolaasta tulemusi tasub oodata küllalt suure huviga.
Ühispank kui ka Trigon Markets ootavad ettevõttelt kuuendiku võrra väiksema kasuminumbri avaldamist kui möödunud poolaastal.
Hansabank Marketsi arvamus läheb neist aga lahku, kuna kasumi langust ta Eesti Telekomil ette ei näe.

Raskusi Eesti Telekomi esimese poolaasta tulemuste prognoosimisel tekitab Eesti Telefon, mis on selle aasta algusest avatud konkurentsile ja millest alates on operaatorite vahel käinud kõva hinnasõda. Võib arvata, et sideturul jätkub operaatorite turuosade ümbermängimine, kus Eesti Telefon saab ainult kaotada.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia jätkas lisas esmaspäevale ka täna ülesliikumist, sulgudes 153,50 kroonil ehk 0,7% kõrgemal kui möödunud nädalal.
Tugevalt püsis päeva lõpuni ka Norma <GR#EE.NORMA>, tõustes 0,6%, 49,70 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing