Politseinikud tabasid Viljandi bussijuhi joobnuna roolist

27. august 2001, 08:26

Politseinikud tabasid reede hommikul Paides Tallinn-Valga liinil sõitva bussi roolist Viljandi ATP bussijuhi, kellel tuvastati 0,49 promilline joove, kirjutab Sakala.

Bussijuht Karl Linn võttis hommikul kella seitsme paiku inimesed Tallinnast peale ning pidi Paide ja Viljandi kaudu Valka sõitma. Paides aga keelasid reidi teinud politseinikud tal edasisõitmise.

Järva politseiprefektuuri korrakaitseosakonna komissari Matti Orumaa ütles, et alkomeetri näidu järgi olid bussijuhil jääknähud. 'Tund varem, kui ta pealinnast tulema hakkas, pidi see number suurem arv, arvatavasti ikka 0,6 promilli ümber,' selgitas komissar.

'Minu arvates oli ta sõitjatele ohtlik,' lausus komissar. 'Me kõik teame, milline on liiklus meie teedel. Ta pidi ikka veidi uimane ja nõrgendatud reageerimisvõimega olema.'

Bussijuht ise selgitas Järva Teatajale, et oli öösel Tallinnas hea sõbra juures külas olnud ja koos temaga pool liitrit viina ära joonud. 'Kui hommikul kell 7.20 rooli istusin, küll sellist tunnet polnud, et purjus oleksin,' ütles Linn. 'Isegi pohmakat polnud, sest heitsin magama pool tundi pärast südaööd.'

Bussis esimesel pingil istunud sõitja Leida Milvek ütles Paide ajalehele, et tema sõidu ajal alkoholilõhna ei tundnud. 'Juht sõitis ilusti, mina küll ei saanud aru, et ta purjus on,' sõnas ta.

Politseikomissar Orumaa sõnul olevat osa inimesi avaldanud pahameelt selle üle, et juhil edasi sõita ei lasta ja et neil tuleb oodata seni, kuni Viljandist asendusjuht saabub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing