Börsiülevaade: turud passiivsed, Pro Kapitaliga ajutiselt kauplemine taastatud

03. september 2001, 09:55

Maaklerite sõnul täna Euroopa turgudel täpne suund puudub. Ühelt poolt hoiab turu passiivse see, et täna on USAs vaba päev. Teisalt teeb turule veidi muret täna taas tugevat langust näidanud Jaapani aktsiaturg.

Kohalikul turul võib investoritele täna huvi pakkuda Pro Kapital <GR#EE.PRO>, mille aktsiatega alustatakse täna 4nädala pikkust kauplemisperioodi.
Viimati kaubeldi aktsiaga 18. juulil, mil aktsia sulgus 59,40 krooni tasemel.

Tallinna börsi kaks liideraktsiat haakusid reedel taas välisturgude pessimismi külge ja langesid päris kiires tempos allapoole.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus kõigi aegade madalaima taseme vahetus läheduses ja peatus 53,25 kroonil ehk 0,9% miinuses.

Kui Eesti Telekomi langus on tehnoloogiasektoris jätkuvate halbade päevade ja Eesti Telekomi juhtkonna ladvikus oleva segaduse tõttu mõistetav, siis Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia 2%ne kukkumine 151,45 kroonini ehk madalaimale tasemele pärast juulikuu algust on seletatav vaid hirmuga maailma majanduse edasise tuleviku suhtes.

Kuna möödunud reedel on viimane päev avaldamaks oma teise kvartali majandustulemusi, hõikasid oma tulemused välja neli viimast börsiettevõtet.

Kohalike investorite jaoks oli kõige olulisem vast Tallinna Farmaatsiatehas <GR#EE.FARMA>, mis tulemuste-eelsel nädalal oli juba märgatavalt kerkinud.
Reedel sulgus Farmaatsiatehase aktsia juba 28 kroonil ehk praktiliselt viimase kolme aasta kõrgeima taseme juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing